Turnike Sistemleri

Tripod Turnikeler

Dahili ve harici mekanlarda kullanılabilen , paslanmaz çelik veya geniş renk yelpazemizden size uygun bir renk ile elektrostatik toz boyalı olarak üretilebilir.Mekanizmanın en büyük avantajı mandal yataklarının gövdeye monoblok olmasıdır.

Bu sayede darbeli çalışan turnike mekanizmasında gevşeme ve çözülme olmaz.Turnikelerimiz elektromekanik mekanizma sayesinde tek yada çift yönlü olarak kullanılabilir.Yön seçimi son kullanıcılar tarafından kolayca kontrol edilebilir.Geçiş yapan kişiden bağımsız olarak uzaktan geçiş izni verilebilir veya kaldırılabilir.


Hızlı Geçiş Turnikeleri  

Hızlı Geçiş Turnikeleri bankalar ve holdingler gibi lükslük ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hızlı Geçiş Turnikelerinde mimar ve dekoratörlere çok değişik süper modeller yapabilme şansı verilmiştir. Ağaç, mermer, granitin yanında deri ve çeşitli ceviz, meşe, zeytin kaplamalar kullanılarak çok lüks çözümler ve kendilerine özel dekorasyonlar gerçekleştirilir.

Boy Turnikeleri  

Yarım Boy Turnikeleri, eğlence merkezleri, lunaparklar, umumi tuvaletler vb. halka açık yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Müşteri taleplerine göre kullanılacağı ortama uyum sağlaması amacı ile opsiyonel olarak dış dizaynında değişiklikler gerçekleştirilebilir.

Başlıca Kullanım Yerleri

Eğlence Merkezleri

Eğlence Merkezleri ve Lunaparklar gibi kalabalık insan gruplarının olduğu ve kısıtlı alana sahip yerlerde ki yoğun geçişleri kontrol etmek amacıyla kullanılmaya elverişli olarak tasarlanmıştır. Bu tip yerlerde geçiş yapan ziyaretçiler genellikle çocuk ve genç yaştaki gruplar olduğu için tam boy turnikelere göre uzunluk ve hacim açısından daha caziptir.

Stadyum ve Spor Tesisleri

Bu tesislere giriş için pahalı bir bilet almak ve bu bileti temin etmek gibi bir zorunluluk vardır. Dolayısıyla bu girişlerde insan gücüyle kırılmayacak kuvvette bir kapı ve insanın kendini tehlikeye atmasına göze almasına rağmen geçemeyeceği bir sistem oluşturulmuştur.

Çok Katlı İş Merkezleri

Garaj girişlerinde genellikle 3 kollu boy turnikeleri kullanılır. Üç kollu turnikelerde geçiş rahattır. Bunun dezavantajı aynı anda 2 kişinin geçebilmesidir. Ama burada geçen insanın bir ödeme yükümlülüğü yoktur. Burada ana prensip garajdan plazalara giren kimsenin giriş müsadesinin olmasıdır. Giriş müsadesi olan yetkili kişi arkadaşınıda geçirir.
Boy turnikeleri buna benzer sadece geçiş izni olanın geçmesi istenilen her yerde kullanılır. Ayrıca bir alanı, salonu, mesela metro istasyonları sahasında aşırı kalabalığı azaltmak içinde kullanılır. Bu turnikelerde giriş için kart okuma zorunluluğu yoktur. Ama geçiş tek tek olacağı için yığılmaların önüne geçilir. Bu çeşit sistemlerde uzaktan kumanda ile turnikeler kilitlenerek metronun taşıma kapasitesine göre istasyona kontrollü sayıda yolcu alınır.

Motorlu Swing Gate

Lüks holding binalarında, personel ve VIP  geçişleri için tasarlanmıştır. Bu motorlu turnike estetiğin ve  dekorasyonun ön planda olduğu yerlerde kullanılmak  üzere tasarlanmıştır.

Motoru sayesinde çok rahat geçiş sağlar. Kanatlar cam veya pleksiglastan imal edilir.Motorlu turnike 220 Vac gerilim ile çalışır. Dahili gerilim 24 Vdc dir.Turnikenin açılması bir kuru kontak tetiklemesi ile olur.Bundan sonra turnike kendisi otomatik açılır.Tehlike anlarında ve özel durumlar için turnike sürekli açık bırakılabilir.

Mekanik Küpeşte  

Elektrik kilitli küpeşteler engelli veya malzeme  geçişleri için  tasarlanmıştır. Polisajlı paslanmaz  malzemesi  sayesinde  dahili ve harici mekanlarda  rahatlıkla  kullanılabilir.

Küpeştelerde sadece elektrik kilitli olanlar 12 Vdc ile çalışır.İstenildiğinde pleksiglass üzerine “dur”, ”geç” ve “engelli” işaretleri eklenir. Küpeştenin açılması elle itilerek sağlanır, kapanması ise yay vasıtasıyla gerçekleşir. Anahtarlı ve elektrik kilitli modellerde tehlike anlarında ve özel durumlar için küpeşte sürekli açık bırakılabilir.

Başlıca Kullanım Yerleri : Havaalanları, Alışveriş merkezleri, Eğlence mekanları, Süpermarketler, Okul, kütüphane ve arşivler vb.

Özel Ürünler

Kayak Turnikeleri, kalabalık ziyaretçi kitlelerini ağırlayan kayak tesisleri, kış sporları merkezleri ve kış sezonunda faaliyet gösteren otellerde kullanılmak üzere tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur.

Kullanımı ve kullanım yeri bakımından bu turnikelere aşağıdaki özellikler kazandırılmıştır :

  • Çalışma ortamı soğuktur. Ayrıca turnikeler yaz aylarında da kullanılır. Bunun için turnike mekanizması içine termostatlı ısıtıcı yerleştirilmiştir.
  • Kayakla turnikeden geçişte her an acemi bir hareketle turnike gövdesine çarpılabilir. Dolayısıyla bu çarpmada turnikenin zarar görmemesi için özel bir konstrüksiyon gerçekleştirilmiştir.
  • Açıkta olan turnike dış ortamdan,kar ve yağmurdan mümkün olduğu kadar az zarar görebileceği bir yapıya sahiptir.
  • Kar yağışı ile turnikeden geçiş yolu yükseleceği için turnike gövdeleri aşağı yukarı ayarlanabilir özellikte yapılmıştır.

Yeniliklerden Haberdar Olun

İletişim

(0212) 642 79 49 pbx
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.